Podanie do gimnazjum

kartki

kartkiSzkoła gimnazjalna jest obowiązkowym etapem edukacji każdego Polaka. Trwa 3 lata i chodzi się do niej po zakończeniu szkoły podstawowej. Jednak, mimo tego, że każdy powinien ja ukończyć, to żeby dostać się do określonego gimnazjum, należy napisać stosowne podanie do tej szkoły. Oczywiście, najczęściej zajmują się tym rodzice uczniów. Dobierają oni szkołę dla swojej pociechy kierując się głównie jej prestiżem albo też niewielką odległością placówki od miejsca zamieszkania dziecka.

Wbrew pozorom, napisanie właściwego podania do gimnazjum nie jest proste. Trzeba przyłożyć do tego sporo uwagi tak, żeby prawidłowo wypełnić formularz. Najczęściej stosowne dokumenty są możliwe do pobrania na stronie internetowej szkoły lub też w jej sekretariacie. Należy go wypełnić, a potem zwrócić. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli pominiemy jakąś rubrykę lub, jeżeli coś zostanie wypełnione nieprawidłowo, to może dojść do odrzucenia podania, a wtedy dziecko zostanie skreślone z listy oczekujących kandydatów. Taka sytuacja nie jest ostateczna, ponieważ istnieje możliwość odwołania się od decyzji, ale wtedy może okazać się, że pociecha trafi nie do tej klasy, do której chcieliśmy ja zapisać.

Jeżeli chcemy wysłać dziecko do gimnazjum, do którego próbuje dostać się wielu kandydatów, powinniśmy zadbać nie tylko o samą formę, ale też o treść. Starajmy się odpowiednio argumentować chęć wysłania dziecka do placówki. Zastanówmy się, jak zaprezentować dziecko tak, żeby prowadzący rekrutację zauważyli w nim potencjał i spostrzegli, że nie tylko szkoła może coś dać uczniowi, ale też uczeń może przyłożyć się do rozsławienia szkoły poprzez jej reprezentowanie na zewnątrz, głównie w konkursach i olimpiadach naukowych.

Jeżeli musimy samodzielnie napisać podanie, to pamiętajmy, żeby zadbać o prawidłowy format. Nie zapomnijmy o zawarciu nazwy oraz adresu szkoły w prawym górnym rogu oraz o danych dziecka, które powinny znaleźć się poniżej, po lewej stronie. Następnie należy zwrócić się do dyrektora szkoły. Oczywiście, musimy też zawrzeć na środku tytuł dokumentu, czyli „podanie o przyjęcie do szkoły”. Pozostała część to właściwa prośba o przyjęcie do szkoły, w której należy od razu argumentować swój wniosek. Na końcu staramy się o odpowiednie zakończenie, np. „z poważaniem” lub „z wyrazami szacunku”, a w prawym dolnym rogu podpisujemy się.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.