Poduszki do szkoły – zabawa i relaks

Niegdyś szkoła była miejscem, w którym do głów wtłaczano wiedzę, niekoniecznie przejmując się potrzebami uczniów czy ich ograniczeniami. Dziś szkoły wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom dzieci o różnych zdolnościach, niepełnosprawnościach, ale także dostosowują swoje metody pracy do wieku podopiecznych i ich umiejętności.

Najmłodsze dzieci, które przychodzą do szkoły, nie są przystosowane fizycznie do długiego siedzenia w ławkach. Z tego powodu wiele rozwijających się dynamicznie szkół przystosowuje wnętrze budynku dla dzieci, oferując rozliczne ozdoby, m.in. poduszki ozdobne z postaciami bajek czy inne urozmaicenia, pozwalające dzieciom na wygodniejsze spędzanie czasu, zabawę czy relaks – a często i naukę w nieco innych warunkach.

Dla najmłodszych
Sześciolatki wysyłane do szkoły nie powinny spędzać całego czasu w ławkach szkolnych – dotyczy to też ich o rok starszych kolegów. Z tego powodu poduszki ozdobne z postaciami bajek czy bohaterami filmów animowanych są wystawiane w klasach, przy wygodnym dywanie, gdzie nauczyciel prowadzi rozwijające zajęcia dla najmłodszych, ucząc je poprzez zabawę. Taka strefa pozwala dzieciom dobrze zapoznać się z otoczeniem i łatwiej przeżyć rozłąkę z rodzicami i znanymi dotychczas warunkami.
Dobrym pomysłem jest też inwestycja w taki rodzaj poduszek ozdobnych, które pozwalają dzieciom na naukę. Mogą one mieć na sobie różne kolory, tabliczkę mnożenia, proste zadania z dodawania, literki i obrazki je przedstawiające. W ten sposób dziecko uczy się, jednocześnie relaksując.

Strefa zabaw
Bardzo często w szkołach nastawionych na kompleksowy rozwój przygotowywane są specjalne strefy zabaw, w których poduszki ozdobne z rozmaitymi ciekawymi rysunkami i postaciami z bajek grają istotną rolę. Pozwalają one na ciekawą zabawę w wolnym czasie, ale również zrelaksowanie się po stresujących przeżyciach. Podobne strefy przygotowywane są również w świetlicach, gdzie wiele dzieci oczekuje na swoich rodziców. Dobrze dobrane wzory poduszek pozwalają na łagodzenie dziecięcych emocji, dlatego też jest to bardzo istotne przy planowaniu wyposażenia takiego pomieszczenia.

Bezpieczeństwo w gabinecie
Dobrym pomysłem jest wyposażenie również gabinetu psychologa w zestaw poduszek ozdobnych. Mogą mieć one na sobie postaci z bajek, ciekawe wzory, łagodzące emocje kolory czy inne połączenia, które sprawią, że dziecko czuje się u psychologa zupełnie bezpieczne. Pomoże to w rozwiązywaniu mniejszych problemów i zachęci dziecko do zwierzeń w razie nieznanych kłopotów, które doświadcza.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.