Pomoce dydaktyczne na lekcjach chemii

chemia

chemiaChociaż pomoce dydaktyczne wykorzystywane na lekcjach chemii najczęściej kojarzą nam się z tablicami, na których prezentowane są wzory poszczególnych grup substancji, w tym zasad, kwasów, alkoholi czy alkanów, to jednak okazuje się, że w sklepach znajdziemy także inne pomoce szkolne stosowane na tych zajęciach. Wśród najważniejszych spośród nich wymienia się chemikalia oraz odczynniki, które pozwalają na przeprowadzanie doświadczeń chemicznych.

Odczynniki i chemikalia są dostępne w specjalistycznych sklepach chemicznych, lecz część z nich można również dostać w punktach on-line. Pojawiają się one nie tylko w sklepach stricte chemicznych, ale również w tych oferujących pomoce naukowe do szkół. Wielokrotnie można kupić je w całych zestawach, które są dostosowane do program nauczania chemii na danym szczeblu edukacji.

Najważniejszymi produktami tego typu, niezbędnymi praktycznie we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych są alkohole, kwasy, tlenki, siarczany, węglany, ale też niektóre metale dostępne w postaci wiórków, blaszek czy granulek. Ponadto, sklepy tego typu posiadają w swoim asortymencie również rozmaite roztwory, a także dodatkowe produkty, jak papierki lakmusowe, bibułki filtracyjne czy sączki jakościowe.

Pomoce dydaktyczne służące na lekcjach chemii w większości powinny znajdować się poza zasięgiem uczniów, ponieważ są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Nad ich wykorzystaniem przez podopiecznych musi czuwać nauczyciel, który będzie dokładnie instruował uczniów, co z czym mogą połączyć i w jaki sposób powinni to zrobić. Dostosowanie się do zasad bhp jest tu priorytetowe.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.