Pomoce szkolne tuż przed maturą

maturaMatura już za kilka dni. Uczniowie w panice powtarzają wszystko, czego uczyli się przez ostatnie lata, jednak trzeba przyznać, że nie mają szansy na to, by przerobić cały materiał. Dlatego w tej trudnej chwili przydatne będą im pomoce naukowe. Mogą one przyjmować różną postać. Najlepiej, aby były maksymalnie urozmaicone. Świetnym przykładem pomocy naukowych przydatnych przed maturą są tablice tematyczne, które pozwalają w łatwy, szybki sposób przypomnieć sobie najważniejsze kwestie związane z poszczególnymi tematami. Takie tablice sprawdzają się szczególnie w przypadku przedmiotów ścisłych, w których konieczne jest zapamiętanie wzorów i krótkich, zwięzłych zasad.

Ponadto, uczniowie mogą skorzystać z takich opcji, jak karteczki samoprzylepne z treściami podobnymi do tych, które znajdują się na tablicach. Są one jeszcze bardziej poręczne i bez problemu można je ze sobą zabrać. Istnieją też zakładki do książek ze ściągami, z których można się uczyć, a nawet linijki i inne przybory szkolne, na których znajdziemy istotne informacje. I choć z pewnością nie możemy zabierać ich na egzamin, to jednak pomogą nam w przygotowaniach, jako podręczne źródło wiedzy.

Niezwykle pomocne mogą okazać się także opracowania lektur i ich streszczenia, które właśnie w takim momencie znajdują największe zastosowanie. Nie mając czasu na ponowne czytanie lektur, możemy sobie bowiem przypomnieć te, z których pamiętamy najmniej detali. Uczniowie planujący zdawać maturę z chemii i biologii chętnie sięgną po preparaty, które pozwolą im na przypomnienie sobie podstawowych doświadczeń. Zdecydowanie warto też zainwestować w płyty z materiałami dydaktycznymi lub krótkie poradniki, vademecum czy inne opracowania, które w pigułce przedstawiają nam wiedzę z danego przedmiotu. To pozwoli na szybką powtórkę nawet na krótko przed rozpoczęciem matury.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.