Próbne matury 2012

matura

maturaW ostatnim tygodniu uczniowie ostatnich klas szkół średnich pisali próbną maturę. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym przeprowadzono  20 listopada. 21 i 23 listopada odbyły się natomiast próbne egzaminy z matematyki – pierwszy na poziomie podstawowym, a drugi na poziomie rozszerzonym. Próbna matura nie jest obowiązkowa, więc odbywała się wyłącznie w tych jednostkach edukacyjnych, które wyraziły na to chęć.

Chociaż oczywistym jest, że na prawdziwej maturze pojawią się zupełnie inne pytania, to jednak wybrane zadania mają skalę trudności porównywalną do tej, z jaką uczniowie spotkają się na rzeczywistych egzaminach. Dlatego też, matury próbne są przygotowaniem do przyszłych egzaminów – pozwalają zrozumieć, jak dokładnie wyglądają arkusze, sprawdzić nabytą wiedzę oraz zapoznać się ze swoimi możliwościami. Próbny egzamin pozwala np. rozeznać się w kwestii wykorzystania czasu. Maturzyści mogą sprawdzić, jak rozkładać go na konkretne zadania, żeby np. zdążyć napisać wypracowanie lub rozwiązać najtrudniejsze, otwarte zadania z matematyki.

Jak zwykle w przypadku matur, arkusze egzaminacyjne zostały opublikowane w internecie a wkrótce po ich pojawieniu się i zakończeniu egzaminów próbnych, udostępniono również klucze. Dzięki temu, nawet ci, którzy nie piszą w tym roku szkolny matury, jak i ci, których szkoły nie przystąpiły do tego testu, mogli sprawdzić swoje możliwości w zaciszu własnego domu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.