Przygotowania do matury

Odpowiedzialny maturzysta już teraz, w czasie wakacji powinien rozpocząć przygotowania do egzaminu dojrzałości. Oczywiście nie warto powtarzać całego materiału z liceum, powinniśmy raczej skupić się na udoskonalaniu swoich umiejętności, które mogą nam się przydać w czasie matury. Istotną kwestią jest na przykład wypracowanie, stanowiące jedną z części składowych pisemnego egzaminu z języka polskiego. Wielu maturzystów traktuje je dość lekceważąco, a przecież kilka dodatkowych punktów zdobytych dzięki wypracowaniu może zaważyć o tym, czy dostaną się na swój wymarzony kierunek studiów. Nie powinniśmy więc tego zaniedbywać. W czasie wakacji warto czytać gotowe wypracowania zamieszczane w Internecie i podręcznikach z testami maturalnymi. To prawdziwa kopalnia pomysłów i wspaniały sposób na przypomnienie sobie treści wielu lektur.

Dzięki nim przyswoimy sobie również podstawowe zasady pisania wypracowań maturalnych, o których wielu licealistów nie ma pojęcia. Dobrym pomysłem jest też skupienie się na poszczególnych formach wypowiedzi, które obejmuje matura. Wbrew pozorom nie każdy maturzysta zdaje sobie sprawę, jak napisać esej albo dobry list. Każda z tych form wypowiedzi oceniana jest pod kątem innych kryteriów, dlatego warto je sobie przyswoić odpowiednio wcześnie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.