Przygotowanie do konkursu matematycznego

kalkulator

kalkulatorKrólowa nauk, czyli matematyka dla wielu osób jest wyjątkowo uciążliwym przedmiotem. Żeby się jej nauczyć, nie wystarczy typowe „wkuwanie na pamięć” regułek. Należy myśleć analitycznie i logicznie, umieć przewidywać, świetnie stosować w praktyce teorię, którą się uprzednio poznało. Niestety, matematyka jest niezwykle ważna w życiu, ponieważ stanowi podstawę wielu innych przedmiotów, w tym fizyki czy chemii. Jest również istotna w informatyce, chemii bądź ekonomii. Z tego powodu, jest przedmiotem obowiązkowym na każdym szczeblu nauki. Ponadto, dla pogłębienia wiedzy uczniów i rozbudzenia w nich zainteresowania tą dziedziną, organizowane są konkursy i olimpiady przedmiotowe z matematyki.

Niemniej jednak, wielu uczniów rezygnuje z udziału w nich, bo nie wiedzą, jak mieliby się do nich przygotować. To problem dotyczący głównie tych młodych ludzi, którym nie najlepiej powodzie się podczas obowiązkowych lekcji matematyki. Mimo tego, warto wiedzieć, że nawet nie otrzymując samych piątek na lekcjach, można efektywnie przygotować się do olimpiady matematycznej. Jak to uczynić?

Oczywiście, najlepiej jest poprosić o pomoc fachowca. W takim wypadku bardzo przydatne mogą być korepetycje prowadzone przez studenta metaetyki bądź doświadczonego nauczyciela tego przedmiotu. Konieczne jest poznanie wszelkich wzorów oraz regułek matematycznych, ponieważ będą one kanwą dla naszych dalszych działań. Niestety, sama teoria z pewnością nam nie wystarczy.

Dlatego też, powinniśmy wykonywać, jak najwięcej zadań. Nawet, jeśli początkowo nie potrafimy ich rozwiązywać, warto próbować i powtarzać zadania o podobnej treści, aczkolwiek innych, podanych wartościach. Możemy wykonywać je pod okiem korepetytora, który na bieżąco będzie poprawiał nasze błędy i tłumaczył, dlaczego zadanie ma być rozwiązane w inny sposób. Niemniej jednak, można też próbować samodzielnie, a następnie sprawdzać poprawność w odpowiedziach. Żeby mieć możliwość korzystania ze źródeł zawierających w sobie zarówno zadania, jak i ich rozwiązania, trzeba nabyć specjalne książki w formie ćwiczeń.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.