Rok akademicki 2012/2013

studenci

studenciRok akademicki coraz bliżej. Jego rozpoczęcie odbędzie się na polskich uczelniach 1 października. Zgodnie z ogólnopolskim rozkładem zajęć, studenci będą uczyli się do 21 grudnia, czyli do piątku tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście, w tym okresie istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia godzin rektorskich, jednak one są uzależnione od świąt i uroczystości typowo uczelnianych, związanych z daną jednostką, dlatego nie znajdują się one w ogólnopolskim kalendarzu studenckim. Poza tym, Wszystkich Świętych przypada w czwartek, więc także będzie to dzień wolny od edukacji.

Po świętach zajęcia rozpoczynają się 3 stycznia 2013r. Jako, że 6 stycznia, które jest ustawowo wolne od pracy, przypada na niedzielę, to dopiero pod koniec stycznia można spodziewać się zakończenia pierwszego semestru. Na większości uczelni kończy się on w ostatnim tygodniu stycznia, a później rozpoczyna się sesja egzaminacyjna, która trwa 2 tygodnie. W lutym przypada przerwa semestralna. Po tygodniu rozpoczyna się natomiast sesja poprawkowa dla tych, którym nie udało się zaliczyć semestru w pierwszym podejściu.

Drugi semestr na większości uczelni wyższych rozpoczyna się 18 lutego. Przerwa powodowana świętami Wielkanocy ma początek 28 marca i trwa do 3 kwietnia. Od 4 kwietnia znów trwają zajęcia, aż w końcu, w połowie czerwca zaczyna się druga sesja egzaminacyjna, kończąca rok akademicki. W międzyczasie pojawi się jeszcze Boże Ciało, więc będzie okazja do wolnego czwartku. Natomiast egzaminy poprawkowe w drugim semestrze odbędą się, jak zwykle, dopiero we wrześniu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.