Rosnące zapotrzebowanie na techników

Absolwent

AbsolwentPo latach poszukiwań osób z wyższym wykształceniem na polskim rynku pracy, obecnie ta tendencja ulega systematycznej zmianie. Pracodawcy coraz częściej odrzucają aplikacje absolwentów szkół wyższych twierdząc, że choć posiadają oni rzeczywiście szeroką wiedzę, to jednak ich umiejętności praktycznie dyskwalifikują ich w staraniach się o pracę. To natomiast powoduje, że wzrasta popyt na pracowników, którzy ukończyli szkoły zawodowe bądź technika. Te rodzaje szkół perfekcyjnie łączą naukę teorii z zajęciami praktycznymi, przygotowując kandydatów do wykonywania konkretnych czynności.

Poza tym, że wyraźnie mówią nam o tym statystyki, to można to zaobserwować również na podstawie ofert pracy zamieszczanych w sieci lub w prasie. Okazuje się, że coraz częściej poszukiwani są technicy takich specjalizacji, jak budownictwo, farmaceutyka, informatyka, mechanika, automatyka. Jest to ściśle związane z faktem, że zarówno budownictwo, jak i sektor przemysłowy przeżywają obecnie zadowalający rozwój. Przybywa miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów, a to przekłada się na zwiększone potrzeby zatrudnienia osób, które nie tylko wiedzą, co należy robić w określonych sytuacjach, ale także potrafią to po prostu wykonać. Niestety, takich umiejętności nie da nabyć się na uczelni wyższej, gdzie nacisk kładzie się na rozumienie teorii.

Poza wspomnianymi zawodami, istnieje również spory popyt na techników weterynarii, administracji, ochrony środowiska. Zapotrzebowanie na tych ostatnich wynika głównie z wzmożonych w ostatnich latach działań na rzecz przyrody. W każdej gminie potrzebni są specjaliści z zakresu ochrony środowiska, a technicy bardzo dobrze spełniają się w tej roli.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.