Rozwijające klocki dla dzieci

Prawidłowy rozwój dziecka, jest dla rodziców priorytetowy. Wszystko, co dziecko widzi, czego się uczy oraz, co poznaje bardzo na niego wpływa. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, na przedmioty, które otaczają malucha. Na rynku jest obecnie wiele ciekawych zabawek edukacyjnych, które wspomagają prawidłowy rozwój. Do nich należą m. in. klocki dla dzieci. Ich rodzajów oraz modeli jest wiele, dlatego warto poznać kilka z nich i dowiedzieć się, dlaczego tak korzystnie wpływają one na kształtowanie małego człowieka.

Korzyści płynące z zabawy klockami

Główną zaletą klocków dla dzieci jest to, że podczas zabawy rozwijają one zdolności manualne maluchów. Już kilkumiesięczne dzieci mogą chwytać do rączek większe klocki i tym samym uczyć ich trzymania oraz obracania przedmiotami. Kolejno dzieci uczą się przenosić oraz przerzucać większe klocki, a także rozmontowywać zbudowane „budowle”. Osiemnastomiesięczne dziecko może już próbować dopasowywać poszczególne elementy do siebie i samodzielnie konstruować wierze z klocków. Nie można jednak zapominać o tym, że układanie klocków dla dzieci to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa. Układanie kloców rozwija także wyobraźnię malucha, uczy koncentracji, wytrzymałości, cierpliwości oraz systematyczności. Wszystkie te cechy przekładają się na sukces, który dziecko może osiągnąć w przedszkolu, szkole oraz w życiu dorosłym. Są to bardzo ważne i potrzebne cechy, które znacznie ułatwiają życie. W przedszkolu, czy szkole umiejętność koncentracji oraz systematyczność pomogą osiągnąć dobre oceny z wielu przedmiotów. Natomiast cierpliwość i wytrzymałość z całą pewnością przydadzą się w dorosłym życiu. Klocki dla dzieci dają także możliwość zabawy w grupie, co tez stanowi pewnego rodzaju rozwój. Uczy współpracy z innymi, co również jest obecnie niezbędne. Należy także podkreślić, że klocki są nieodłącznym elementem terapii dziecięcej, ponieważ posiadają właściwości antystresowe oraz terapeutyczne.

Rodzaje klocków dla dzieci

Z podstawowych klocków można wyróżnić modele wciskane, które są jedynymi z najbardziej popularnych oraz najczęściej wybieranych. Polegają one na tym, że dane klocki wciska się w odpowiednie miejsca w garnuszku, pojemniczku lub szkatułce. Niezwykle ciekawe są również klocki drewniane, które poza walorami estetycznymi, są również bardzo trwałe. Dlatego też bawić się nimi mogą dzieci nawet kilku pokoleń. Warto również podkreślić, że klocki dla dzieci drewniane są bardzo kreatywne, ponieważ zmuszają maluchy do tworzenia własnych konstrukcji, które pobudzają wyobraźnię.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.