Skuteczna nauka malucha

Dziecko2

Dziecko2Jak uczyć malucha? Oczywiście, poprzez zabawę i co do tego, nikt nie ma wątpliwości. Niemniej jednak, w dzisiejszym świecie, kiedy tak wiele czasu spędzamy w pracy starając się zapewnić naszej rodzinie byt, nie zawsze rodzice mają czas, aby zająć się dziećmi i poświęcić im odpowiednio dużo czasu. Zdarza się, że przez to chcą wynająć prywatnych nianię, która poza zwykłą opieką, zajmuje się również pomocą w edukacji malucha.

Chociaż takie usługi są wciąż jeszcze mało popularne w Polsce, to jednak w większych miastach zdarzają się coraz częściej. Takie zajęcie może być ciekawą pracą dodatkową szczególnie dla nauczycieli lub pedagogów. Ze względu na charakter pracy oraz na fakt, że zwykle nie ma ona charakteru pełnego wymiaru godzin, jest to zatrudnienie idealne dla emerytowanych specjalistów.

Całość powinna być prowadzona tak, żeby niania, która zajmuje się dzieckiem pod nieobecność rodziców, starała się zapewniać mu rozrywkę na wysokim poziomie. Oznacza to, że powinna prowadzić z nim zabawy, które sprawią mu radość, lecz nie może zapominać o inwestowaniu w rozwój dziecka. Przy tym wszystkim, powinna umiejętnie zachęcać malucha do samodzielnego pogłębiania wiedzy.

Mile widziane są wszelkie książeczki edukacyjne czy zabawki interaktywne, które będą sprawdzały się pod opieką niania czy później też rodzica, ale będą tez nadawały się do zabawy pod nieobecność dorosłych.

Takie metody działania sprawiają, że dziecko samo zacznie czuć ochotę na zabawę taką, która będzie dla niego przyjemna, a mimo braku świadomości malucha, będzie także stymulowała jego szare komórki.

1 Comment

  1. Bardzo fajne są również zabawki edukacyjne, które przez zabawną formę, kształty, kolory czy dźwięki pomagają dzieciom w nauce i jej łatwiejszym przyswajaniu.
    To moga być też edukacyjne gry planszowe:)

Comments are closed.