Sposoby na zdanie matury

Student

StudentMatura 2012 stała pod znakiem znacznych komplikacji. Chociaż w trakcie samych egzaminów nie dochodziło do żadnych szczególnych wydarzeń, to jednak już kilka dni po rozpoczęciu matur okazało się, że tegoroczni maturzyści wynaleźli niesamowicie skuteczny sposób ściągania. Wystarczyło do niego posiadanie telefonu z Bluetooth oraz małej słuchawki i mikrofonu.

 

Pytania były przekazywane do osób, które znajdowały się na zewnątrz i podawały prawidłowe odpowiedzi. Zgodnie z założeniem, miały one pomóc w uzyskaniu wyniku nie gorszego, niż 85%. Pomoc była oferowana przy egzaminie z każdego przedmiotu. Nie wiadomo, ile osób skorzystało z takiej opcji, jednak prokuratura natychmiast podjęła działania w celu znalezienia osób stojących za tym procederem. Z tego względu, zdecydowanie bardziej opłacalne są legalne sposoby zdawania matury.

 

Najlepiej jest po prostu dobrze się uczyć już od początku szkoły podstawowej. Jeśli mamy trudności z systematycznym zapamiętaniem treści dydaktycznych, warto poświęcić więcej czasu samodzielnemu kształceniu. Przede wszystkim, zaglądajmy do książek częściej, a nie tylko wtedy, gdy musimy uczyć się do sprawdzianu czy kartkówki. Poza tym, zadawajmy pytania nauczycielowi, jeśli czegoś nie rozumiemy. Nie zawsze uczeń jest w stanie pojąć treść książki, a nauczyciel na pewno pomoże mu zrozumieć sens zapisu.

 

Możemy korzystać z pomocy korepetytorów, którzy pomogą nam uzupełnić braki, lepiej wytłumaczą w pełni poświęcą nam swój czas, wyjaśniając krok po kroku dokładnie to, co nas interesuje. Poza tym, do matury można uczyć się, rozwiązując testy próbne, które znajdziemy w sieci, w wielu gazetach wydawanych na krótko przed rzeczywistymi egzaminami lub w niektórych podręcznikach. Dobre przygotowanie sprawi, że z pewnością nie będziemy musieli ryzykować, korzystając z nielegalnych metod ściągania, Wiedzę spiszemy po prostu z własnej głowy.