Studia humanistyczne czy politechnika?

Motywacja i Twoje celeKażdy maturzysta co roku zastanawia się, jakie studia wybrać. Na ogół już wcześniej mniej więcej takie osoby wiedzą, jaki kierunek studiów najbardziej je interesuje, jednak wszystkie te plany ulegają weryfikacji przy składaniu dokumentów wymaganych przy rekrutacji. Od wielu lat w Polsce wzrosła zdecydowanie ilość osób studiujących kierunki humanistyczne, takie jak socjologia, filozofia, czy pedagogika.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że obecnie absolwenci tych kierunków niestety borykają się z bezrobociem. Kierunki filologiczne, które co prawda należą do humanistycznych, wypadają w starciu z rynkiem pracy dość dobrze. Z oczywistych względów znajomość obcych języków jest dziś podstawą, a ci, którzy mogą pochwalić się dyplomem ukończenia takich studiów bez problemu znajdą pracę, i to bardzo często dość dobrze płatną.

Jeśli jednak widzimy u siebie jakieś zdolności do przedmiotów ścisłych, niewątpliwie powinniśmy spróbować rozwijać się w tym kierunku wybierając odpowiednie studia. Politechnika stanowi dużą szansę na uzyskanie po studiach atrakcyjnej pracy, która będzie nas satysfakcjonować i dostarczać taką sumę pieniędzy, która wystarczy nam na utrzymanie w zupełności. Już na studiach możemy liczyć na całkiem pokaźne stypendium, finansowane przez państwo. Ma ono zachęcić do podejmowania studiów na politechnikach.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.