Świat, życie, egzaminy, stres i…. i.szkola.pl !

Szkolne aktualności, ciekawostki, egzaminy i przygotowania do matury. Solidna porcja świeżych informacji. Uczysz się, przygotowujesz do testów gimnazjalnych lub matury? Na i.szkola.pl z pewnością znajdziesz to, co będzie Ci potrzebne!

Jak uczyć się do egzaminów?

Współczesna szkoła łączy w sobie naukę, zabawę i poczucie humoru. Bo nie zawsze łatwa nauka zapada w głowę tylko w jeden sposób – jeśli jest dobrze wytłumaczona, ciekawie opracowana i wykładana „dla ludzi” a nie dla robotów, które mają ją wkuć na pamięć i zgodnie z zasadą ZZZ – „zakuć, zdać, zapomnieć”.

Korzystaj z najnowszych źródeł: internetu, aplikacji edukacyjnych, książek, opracowań, streszczeń, kursów i korepetycji online, a jeśli dobrze je ze sobą połączysz i dorzucisz do tego szczyptę rozsądku, samokrytycyzmu i dociekliwości- z pewnością poradzisz sobie z każdym egzaminacyjnym zadaniem! W końcu pomoce edukacyjne są od tego, by pomagać! Musisz tylko dobrze je wykorzystać! Warto przeglądać sieć w poszukiwaniu nowości edukacyjnych takich jak choćby matematyka w tv – dzięki której szybko i łatwo poznasz zagadnienia matematyczne i ułatwisz sobie rozwiązywanie zadań.

MatematykaTV - z nami zdasz każdy egzamin

Kursy, szkolenia i korepetycje online – to zespół działań, które razem dają siłę, wiedzę i pomoc doświadczonych nauczycieli, informatyków i edukacyjnych geniuszy, którzy świat poznają przez pewien sposób, technikę i powtarzalność. Przygotowanie do matury, czy testów gimnazjalisty to przecież powtórki, przypomnienia i umiejętne kojarzenia faktów. I wcale nie oznacza to zakuwania na pamięć. Jakie kursy i szkolenia wybierać? Oczywiście takie, które są skuteczne, przygotowane przez fachowców i cieszą się dobrą renomą.

Egzamin gimnazjalny – jak go zdać i nie zwariować? Zapakuj do plecaka wiedzę, wiarę w siebie, informacje wyniesione z korepetycji i jakąś przydatną pomoc naukową. Tak uzbrojony z pewnością podołasz edukacyjnym wyzwaniom i.. nie dostaniesz przy tym wysypki „ze stresu”.

Prezentacja maturalnaMatura, matura.. – o czym pamiętać, poza czymś pożyczonym, niebieskim i czerwonym? Po pierwsze o tym, że matura to egzamin tzw. dojrzałości – ale nawet jak oblejesz, nie będzie to znaczyło, że jestem niedojrzałym, zdziecinniałym uczniakiem. Współcześni milionerzy często maturę robili po latach – więc zamiast stresu, weź na maturalną salę rozsądek i spokój. To naprawdę najlepsi doradcy. Do tego wiedza z systematycznej, szkolnej nauki, albo to, co zdążyłeś sobie przypomnieć w ciągu ostatnich tygodni.

Przyda się też powtórka zasad gramatyki i interpunkcji. Szkoda by stracić punkty na błędach. I nawet, jeśli uważasz, że w przyszłości poprawność pisania i tak na nic Ci się nie przyda (bo w końcu są słowniki online, komputery i inne przydatne grama-gadżety) to na maturze – z pewnością ich nie zobaczysz. I najważniejsze: są poprawki, więc masz drugą szansę. A, że poziom matur z roku na rok spada, więc masz duże prawdopodobieństwo, że nawet jeśli nie nauczyłeś się nic to i tak zdasz.. cudem, trafem, fartem, lub z pomocą przyjacielskiej ściągi.

Słownik na komórkęPomoce edukacyjne – są na rynku od lat. Twój dziadek korzystał z opracowań wypożyczanych ukradkiem z biblioteki, mama ze streszczeń drukowanych a Ty.. z internetu.

Więc nie daj sobie wmówić, że jesteś jedyną ściągającą zakałą rodziny:)

I na koniec.. wbrew wszelkim udogodnieniom, jakie znajdziesz na i.szkola.pl i innych witrynach www – poucz się trochę. Nic tak nie podnosi wiary w siebie, jak świadomość, że czegoś jednak zdążyłeś się nauczyć!:)

Powodzenia!