Szkoła czy umiejętności, czyli kariera kierowcy wyścigów samochodowych

Czy chcesz być kolejnym Lewis Hamilton’em, Fernando Alonso czy Sebastien Loeb’em? Cóż, jesteś we właściwym miejscu! Zasadniczo kierowcy wyścigów samochodowych zarabiają na życie rywalizując w wyścigach samochodowych przeciwko swoim rywalom. Jest to sport, który wymaga niekoniecznie najlepszego wykształcenia, ale za to na pewno:

  • najwyższej koncentracji,
  • siły,
  • sprawności fizycznej,
  • techniki,
  • nieustraszoności.

Jesteśmy nie tylko tutaj, aby porozmawiać o Formule 1. Wszakże istnieje wiele różnych typów wyścigów samochodowych, od rajdowych do wielkich wyścigów cross country. Jednak Formuła 1, to najbardziej popularna forma wyścigów samochodowych i dodatkowo jest dyscypliną, w której można naprawdę zbudować karierę zawodową i cieszyć się z zacnego życia. W związku z tym skoncentrujemy się na tym.

Jeśli naprawdę chcesz zarabiać na wyścigach samochodowych, musisz to osiągnąć na najwyższym poziomie sportu. Aby to zrobić, będziesz po prostu musiał ćwiczyć, ćwiczyć, a następnie jeszcze ćwiczyć – każdego dnia trochę więcej!

Bycie profesjonalnym kierowcą wyścigowym jest bardziej styl życia niż karierą. Wymaga to pełnego poświęcenia. Będziesz musiał zainwestować czas, wysiłek i dość często dużo pieniędzy w karierę wyścigową. Czasem faktycznie możesz nie mieć czasu na szkołę bądź rodzinę. Co więcej, aby odnieść sukces, zawsze musisz utrzymywać swoje ciało w szczytowym stanie. Musisz pilnować swojej diety, trenować każdego dnia i mieć poważnie ustalone cele i determinację.

Co będzie Twoim obowiązkiem?

Przed każdym wyścigiem będziesz współpracować z zespołem, aby analizować mapy obwodu, zaplanować swoje linie i dowiedzieć się, jak robić każdy zakręt. Pracujesz również z zespołem technicznym, aby upewnić się, że samochód jest w stanie maksymalnym i jest dostosowany do konkretnego kursu i warunków. Wreszcie zaplanujesz taktykę wyścigową i dla tych wszystkich kwestii warto mieć pojęcie o matematyce, motoryzacji i nawet – fizyce.

Jeśli chodzi o wyścig, jesteś zdany na siebie (chyba że jesteś kierowcą rajdowym i masz pilota). Chodzi o jak najlepsze wykorzystanie Twoich zdolności jako kierowcy, doświadczenia i znajomości trasy – dla maksymalnego efektu, tak abyś skończył wyścig przed konkurencją.

Wynagrodzenia i korzyści

Najlepsi kierowcy wyścigów samochodowych zazwyczaj dostają coroczną emeryturę. Może to wahać się od 150 000 do 30 milionów, w zależności od reputacji, umiejętności i doświadczenia. Wielu profesjonalistów zarabia także dzięki dodatkowym sponsorom, adnotacjom i nagrodom.

 

Artykuł został przygotowany przez sklep z gadżetami rajdowymi i pasjonata sportów rajdowych TopRacingShop.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.