Szukasz przyszłościowego kierunku? Dietetyka i planowanie żywienia jest właśnie dla Ciebie!

Według Europejskiego Urzędu Statystycznego młodzi Polacy w wieku 25-34 lata są najlepiej wykształceni w Europie. Niestety, wskaźnik zatrudnienia dla tego przedziału wiekowego wynosi ok. 75% i od 2008 roku cały czas spada. Nie dziwi zatem fakt, że absolwenci szkół średnich zastanawiają się jaką drogę wybrać. Czy lepiej będzie kontynuować naukę na studiach, czy być może zaraz po napisaniu matury zacząć zbierać doświadczenie zawodowe?

Część osób twierdzi, że studia to tak naprawdę tylko kolejny papierek, który nic nie wnosi w nasze życie. Są zdania, że lepiej zacząć pracę po ukończeniu szkoły średniej i w ten sposób zdobyć wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu będziemy wspinać się po szczeblach kariery zawodowej.

Jednak młodzi ludzie wiedzą, co jest dla nich dobre. Świadczy o tym odsetek osób w tym samym przedziale wiekowym, które postanowiły kontynuować naukę na wyższej uczelni (np. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu). W szkolnictwie wyższym odsetek ten wzrósł w czasie ostatnich kilkunastu lat aż czterokrotnie. Niestety zmianie tej nie towarzyszy ewolucja rynku pracy, dlatego też ofert pracy dla absolwentów szkół wyższych jest mniej niż ich samych. Nie należy się tym jednak przejmować, ponieważ problem nie leży w tym, na jakim poziomie kończymy edukację, tylko na jaki kierunek studiów się zdecydujemy.

Dlatego zanim wybierzemy kierunek studiów, zastanówmy się czy ma on przyszłość i jaki rodzaj pracy możemy wykonywać po jego ukończeniu. Dobrym pomysłem jest wybór kierunku, który będzie w znacznym stopniu pokrywał się z naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami.
Bardzo ciekawym pomysłem na studia, może być dietetyka i planowanie żywienia.
Dietetyka jest dziedziną nauki, która w ostatnich latach bardzo intensywnie się rozwinęła. Obejmuje badanie produktów żywnościowych i procesów żywienia, opracowanie diety odpowiedniej dla osób zdrowych i chorych zgodnie z ich stanem zdrowia, wiekiem i trybem życia, a także zastosowanie specjalistycznej wiedzy w procesach profilaktyki, leczenia i promocji zdrowia.
Dietetyk jest osobą, która łączy kompetencje technologa żywienia i lekarza, dlatego też może pracować zarówno w ośrodkach zdrowia i szpitalach, jak też w klasycznej gastronomii. Absolwenci tego kierunku mogą po jego ukończeniu pracować w:
– publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
– poradniach chorób metabolicznych oraz poradniach chorób przewodu pokarmowego,
– zakładach żywienia zbiorowego oraz zakładach cateringowych obsługi szpitali, sanatoriów, domów opieki,
– placówkach sportowych,
– szkolnictwie,
– instytucjach naukowo-badawczych.
Bardzo opłacalne jest również prowadzenie własnego gabinetu poradnictwa dietetycznego, w tym także zapewnianie osobistych konsultacji politykom czy gwiazdom estrady, co staje się coraz bardziej popularne już nie tylko za granicą, ale także w Polsce.

Dietetykę można studiować na uniwersytetach medycznych, przyrodniczych (rolniczych) i wyższych szkołach zawodowych. Godna polecenia jest Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Szkoła ta prowadzi jeden podstawowy kierunek- Turystyka i rekreacja, a w ramach tego kierunku szereg specjalności na studiach podyplomowych, między innymi właśnie dietetykę i planowanie żywienia. Ze wszystkimi specjalnościami na studiach I i II stopnia oraz podyplomowych można zapoznać się na stronie internetowej szkoły, a na pewno warto, ponieważ ciekawy zawód oraz stabilna i satysfakcjonująca praca to najlepszy pakiet na przyszłość.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.