Targ podręczników używanych

książka

książkaJako, że nowy rok szkolny już za pasem, większość rodziców kupuje książki do szkoły swoim dzieciom. Niestety, podręczniki są w Polsce dość kosztowne, co dla znacznej grupy osób jest wyjątkowo uciążliwe, ponieważ bardzo obciąża ich domowy budżet. Dlatego też, jednym z lepszych pomysłów na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na szkolną wyprawkę, jest zrobienie zakupów książkowych na pchlim targu. Dawniej normą było to, że podręczniki przechodziły z pokolenia na pokolenie, aż zupełnie zniszczone, lądowały w koszu.

Dzisiaj problem polega na tym, że podręczniki różnią się od siebie nie tylko w zależności od konkretnej szkoły, ale i od preferencji nauczyciela danego przedmiotu, który samodzielnie je dobiera. Sprawia to, że jedni uczniowie nie mogą przekazywać książek innym, bo często tamci korzystają z zupełnie odmiennych. I chociaż są one do siebie zbliżone programowo, to jednak zadania i treści są w nich nieco inne i ułożone w odrębny sposób.

Mimo tego, szukając na pchlich targach oraz na targach książek prowadzonych w niektórych szkołach wraz z zakończeniem lub z początkiem każdego roku szkolnego, można trafić na niedrogie, używane książki. Należy jednak wybierać je szczególnie ostrożnie, zwracając uwagę nie tylko na tytuł i autora, ale również wydawnictwo oraz rok wydania. Ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna, ponieważ wiele podręczników wydawanych jest kilkukrotnie w unowocześnionych wersjach, przez co stare różnią się od tych nowych, a uczeń, który ma inną książkę od pozostałych podopiecznych stanowi problem dla całej klasy.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.