Udekoruj swój dom na jesień razem z dzieckiem

Jesień wcale nie musi wiązać się z melancholijnym nastrojem i ciemnymi wieczorami. Przeciwnie, dla wielu osób, to właśnie ta pora roku, mieniąca się barwami. Pod warunkiem, że nie jest zbyt deszczowa, okazuje się najprzyjemniejszym czasem długich spacerów wśród szeleszczących liści lub dekorowania domu inspirowanego odcieniami jesieni. Jak udekorować dom na jesień, aby jednocześnie zająć w kreatywny sposób dzieci – oto inspiracje do dekoracji, które możemy wykonać całą rodziną.

Wszystkie odcienie żółtego i pomarańczowego
Przebarwiające się jesienią liście w różnych odcieniach, mogą być świetną inspiracją do zabawy z dzieckiem, które dzięki naszej niewielkiej pomocy wyczaruje z nich ozdoby do swojego pokoju lub innych pomieszczeń. Żółte, pomarańczowe lub czerwone – dekoracje na jesień DIY mogą być źródłem niezapomnianej radości dla dzieci, wykorzystujących do ich stworzenia kasztany, dynie, żołędzie, suche liście lub kolorowe papiery. Staną się także miłym akcentem ożywiającym ściany naszego domu, zwłaszcza w coraz dłuższe wieczory.

Kolorowe lampiony na przywitanie jesieni
Tradycja Halloween odbywającego się w Stanach Zjednoczonych w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zmarłych w Polsce na dobre już zagościła również w naszym kraju. Zarówno z Halloween, jak i z polskimi świętami, związane są światła i fantazyjne lampiony, do stworzenia których inspiracje można znaleźć na stronie www.MojeBambino.pl. Przywitaj jesień w swoim domu wykonując lampiony razem z dzieckiem, które z pasją będzie tworzyć oryginalne wzory z wykorzystaniem bibułki lub tektury. Wystarczą nożyczki lub pinezki, kolorowe papiery, suche liście i narzędzia do pracy, które znajdziemy w każdym domu, a możemy rozświetlić wieczory nastrojowymi światełkami ustawionymi w wykonanych wspólnie ażurowych lub sznurkowych lampionach czy stworzyć fantazyjne ozdoby do dziecięcego pokoju kojarzące się z jesienią, jak ludki w liściastych pelerynkach czy jeże wykonane z kasztanów i zapałek.

DIY i nauka ekologicznego myślenia
Do wykonania jesiennych ozdób nie musimy wykorzystywać kupowanych specjalnie materiałów. Bawiąc się z dzieckiem w dekoracje DIY możemy także przemycić dla niego lekcję recyklingu i wykorzystywania pozostałości przechowywanych w domu: kartonów z opakowań, sznurków pakowych czy pozostałości po innych dziecięcych zabawach. W ten sposób nie tylko wyzwalamy w dzieciach kreatywne myślenie, ale także uczymy je troski o najbliższe otoczenie i wykorzystywanie wszelkich materiałów, które nadają się do ponownego użycia.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.