„Ukryta przewaga” dr Duana Lakina

czytanie

czytanieKsiążka „Ukryta przewaga” autorstwa dr Duana Lakina to jeden z najciekawszych podręczników, uczących zasad skutecznej perswazji. Pomimo tego, że została stworzona z myślą o handlowcach i przedsiębiorstwach, to jednak może okazać się przydatna praktycznie każdemu człowiekowi. Chociaż opiera się na nauce efektywnej sprzedaży, to w rzeczywistości, uczy także tego, jak wpływać na inne osoby w taki sposób, by myślały dokładnie to, co chcielibyśmy, aby myślały.

Przedmiotem lektury jest NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne, a dokładniej, wpływania na ludzi w taki sposób, żeby zmieniali sposób swojego postrzegania. Poniekąd, można więc nazwać to sztuką manipulowania ludzkim umysłem. Należy jednak zaznaczyć, że manipulacja ta ma raczej pozytywny wydźwięk. W książce nie ma mowy o takich metodach, które mogłyby byś szkodliwe dla drugiej strony. Chodzi tu jedynie o to, by wypracować w sobie umiejętność przekonywania innej osoby o swoich racjach i uświadamiania jej, że mamy rację w momentach, gdy człowiek ten jest sceptyczny wobec naszych słów czy poglądów.

Docelowo, książka została napisana dla tych, którzy chcieliby poprawić swoje wyniki zawodowe, pracując na stanowisku sprzedawcy czy biznesmena. Będzie idealna dla każdego, kto ma ochotę piąć się wyżej w piramidzie sprzedaży. Autor książki przez dwadzieścia lat badał i doskonalił wszelkie techniki związane z NLP, więc treść to nie puste słowa badacza, który opiera się jedynie na teorii lub domysłach. Dr Duane przekazuje nam wiedzę, którą stosował w praktyce, będąc doradcą biznesowym, jak i trenerem managerów z wielu krajów na świecie. Był on także doradcą biznesowym właścicieli znanych firm.

Ukryta przewaga” nam nauczyć się poprawnego rozmawiania z klientem oraz uświadomi, czego unikać i jak dostosować się do danej sytuacji. Co najważniejsze, nauczy nas rozpoznawać mowę ciała klienta oraz uświadomi, jakich słów lub gestów warto używać, by klient nam zaufał i mógł z przekonaniem zdecydować się na towar bądź usługę, którą mu proponujemy.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.