We wrześniu część 6-latków pójdzie do szkoły

Dziecko2

Dziecko2Już w tym roku sześcioletnie dzieci pójdą do szkoły. Wciąż jednak nie ma takiego obowiązku, a to, czy zasilą szeregi uczniów zależy wyłącznie od rodziców. W mediach prowadzona jest na szeroka skalę kampania zachęcająca do tego, aby posłać dzieci do podstawówki o rok wcześniej niż dotychczas. Niemniej jednak, wcześniej głos w tej sprawie wzięli także przeciwnicy projektu, którzy odradzali podejmowanie takiej decyzji.

Jak jednak podkreśla minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, rodzice, którzy poślą dziecko do szkoły, nie muszą martwić się tym, że nie poradzi sobie ono w pierwszej klasie, ponieważ będą mieli możliwość cofnięcia malucha do przedszkola. Dzięki temu, ryzyko, że pociecha nie podoła nowym obowiązkom i zniechęci się szkołą na dobre, jest minimalne. Okres przejściowy, w którym będzie jeszcze można przenieść dziecko z powrotem do przedszkola, potrwa do września przyszłego roku.

Jednocześnie, resort edukacji przyznaje, że zdecydowana większość rodziców jest zadowolona z wyników, jakie ich 6-letnie dzieci uzyskują w I klasie szkoły podstawowej. To właśnie statystyki sprawiły, że MEN podjęło decyzję o zmianie wcześniejszych przepisów i wprowadzenie nowego systemu edukacyjnego, zgodnie z którym dzieci w tym wieku będą chodziły już do szkoły.

Mimo tego, badania przeprowadzone przez CBOS przed dwoma laty wskazały, że rodzice nie popierają wysyłania 6-latków do szkoły. Za taką zmianą opowiadało się tylko 29,5% badanych, a aż 63,1% respondentów uważało, że utrzymane powinny zostać dotychczas przepisy.

1 Comment

 1. Praca strzelin 17/09/2013 at 00:37

  Wszystko pięknie.. ale ile to kosztuje?? wielu rodziców często nie stać….. bo są bezrobotni.
  Jeśli pochodzą ze Strzelina mogę polecić:
  tustrzelin.pl/announcements/category/21/praca-strzelin\
  jest to strona gazety strzelin dzięki której mieszkańcy mogą znaleźć pracę czy po prostu ją dać
  pozdrawiam

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.