Wycieczka szkolna? Zakopane to doskonały kierunek!

zakopane

zakopaneWycieczki klasowe do dobry czas na odetchnięcie od szkolnego kieratu, a także na zintegrowanie grupy. Praktycznie w każdej klasie raz w roku odbywa się wycieczka szkolna, głównie w różne zakątki Polski, ale w niektórych szkołach organizowane są także wycieczki zagraniczne. Jednym ze sprawdzonych kierunków wycieczek szkolnych od lat jest Zakopane – co ciekawego czeka tu na uczestników wyjazdu?

 Wspaniałe widoki i atrakcje nie tylko dla aktywnych

Wycieczki szkolne do Zakopanego koncentrują się być może nie na wyczynowym przemierzaniu górskich szlaków i wspinaniu się na szczyty, ale także w dużej mierze obejmują wyprawy piesze w najciekawsze zakątki. To tutaj czekają Krupówki, Wielka Krokiew, Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Gubałówka i mnóstwo innych wspaniałych zakątków na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Różnorodność szlaków, także dla ceprów, to duża zaleta Tatr. Także w samym Zakopanem znajduje się mnóstwo unikatowych miejsc – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku czy Kaplica w Jaszczurówce, aby wspomnieć tylko o niektórych bardziej znanych punktach na mapie Zakopanego.

Oprócz malowniczych okoliczności przyrody na wycieczkowiczów czekają także inne rozrywki. W Zakopanem i okolicach znajduje się wiele parków rozrywki, parków linowych, kąpielisk, aquaparków czy term, które także są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Zapraszają między innymi Termy Bukowina czy Zamek Orawski i Dolina Demanovska na Słowacji.

Gdy spadnie śnieg, Zakopane zmienia się w zimową stolicę Polski i zaprasza miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Po polskiej i słowackiej stronie Tatr czekają dobrze przygotowane trasy zjazdowe i wyciągi, doskonałe zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych sportowców. Czy dobre na wycieczkę klasową? Ze względu na koszty oraz często różnorodne zainteresowania uczniów tego rodzaju wyjazdy lepiej sprawdzają się jako kolonijne.

Gdzie się zatrzymać?

Do dyspozycji jest pełna gama różnych ośrodków oferujących miejsca noclegowe specjalnie dla grup zorganizowanych. Często liczy się w tym przypadku cena, ale przy większej liczbie uczestników wycieczki można często uzyskać dodatkowe zniżki. Dodatkowo konieczne jest znalezienie lokalu oferującego wyżywienie, najlepiej śniadania i obiadokolacje, aby cały dzień móc przeznaczyć na zwiedzanie i zabawę.

Dla tych, dla których liczy się zarówno optymalny komfort, jak i umiarkowane opłaty, specjalną ofertę przygotowała znajdująca się w Kościelisku Willa Tatry. To nowoczesny obiekt przystosowany do potrzeb wycieczek – znajduje się tu sala rekreacyjna i wykładowa, sala do tańca, miejsce na dyskoteki, grill, w okolicy nowe boisko „Orlik”, także sklepy. Pełna oferta dostępna jest pod adresem http://www.willatatry.pl/szkoly-grupy-zakopane.

Wycieczka szkolna do Zakopanego to świetny pomysł – to okazja, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, a także przeżyć niezwykła przygodę i cieszyć się z mnóstwa dobrej zabawy. Dostępność miejsc noclegowych, także specjalnie przygotowanych na wyjazdy tego rodzaju, to dodatkowy atut. Z aktualnymi ofertami biur można zapoznać się już teraz lub zorganizować wycieczkę samodzielnie, we własnym zakresie rezerwując noclegi i autokar. Życzymy udanego wypoczynku w Zakopanem!

1 Comment

  1. Owszem, Zakopane posiada bogatą listę atrakcji, miejsc do zwiedzania i bazę noclegową. Ale – należy pamiętać, że Zakopane to też tłumy ludzi, wszechobecne kolejki i – nie ukrywajmy – drożyzna. Za kilkudniowy wypad wraz z noclegiem w Zakopanym zapłacimy tyle co za dłuższy pobyt w mniej znanej miejscowości.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.