Wyjazd językowy jako forma aktywnej nauki języka obcego!

Od kilku lat wyjazdy językowe są coraz popularniejszą formą spędzania czasu wolnego i doskonalenia umiejętności językowych. Taki wyjazd ma jedną niezaprzeczalną zaletę, z którą trudno konkurować szkole czy indywidualnej nauce języka obcego w domu. Stawia na aktywne wykorzystanie języka w różnych życiowych sytuacjach!

Wyjazdy na kursy językowe za granicą z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zajęć organizowanych w ciągu roku: kursów  stacjonarnych, zajęć online czy korepetycji. Rokrocznie w wyjazdach językowych bierze udział nawet kilkanaście tysięcy osób. Powierzając organizację takiego wyjazdu warto zaufać sprawdzonej i wiarygodnej firmie, np. ATAS.

Koniec z lękiem przed mówieniem

Lęk przed porozumiewaniem się w języku obcym należy do najczęściej wymienianych trudności w nauce języka. Cóż z tego, że testy wychodzą świetnie, rozumienie czytanego tekstu oceniane jest na celujący, gdy z trudem przełamujemy się wtedy, kiedy trzeba zapytać o drogę lub samemu udzielić odpowiedzi na proste pytanie.

Sposobem na rozruszanie językowe jest wyjazd stawiający na intensywną naukę języka w jego naturalnym otoczeniu. Za granicą nie da się nie mówić. Liczy się efekt, czyli bycie zrozumianym na zajęciach, w sklepie, na plaży, w muzeum itp. Poprawność językowa, do której tak wielką wagę przywiązuje się w szkole schodzi na drugi plan. W szkole językowej nie ma presji oceny, same zajęcia odbywają się często w formie zabawy. To wszystko pomaga uwierzyć w swoje umiejętności i po prostu się rozgadać.

Zajęcia w gronie rówieśników z całego świata

Efektywna nauka oznacza połączenie zajęć lekcyjnych z oferta kulturalną, sportową, towarzyską. Oczywiście wszystko w języku obcym. Ciągły kontakt z obcokrajowcami (nie tylko na zajęciach, ale również u rodziny goszczącej, akademiku czy na campusie) sprawia, że łatwiej pozbyć się strachu przed mówieniem. Uczestnicy wyjazdów często podkreślają, że dopiero pobyt za granicą pozwolił im rozwinąć skrzydła językowe. „Jak mówię, tak mówię – z błędami czy bez, ale jestem rozumiany” – takie stwierdzenie często się pojawia i stanowi znakomitą motywację do dalszej nauki. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, a o wiele łatwiej jest go zrobić w gronie podobnych do siebie (pod względem poziomu znajomości języka) rówieśników. Po kilku dniach w porozumiewaniu się w obcym języku nabiera się coraz więcej swobody, lekkości, a co więcej sprawia to coraz więcej przyjemności. Wyjazd językowy ma w sobie dużo z wakacji. Liczne aktywności są planowane po zajęciach i poza tym, że odbywają się w języku obcym niczym nie różną się od oferty urlopowej w czasie wolnym.

Z kulturą za pan brat

Język obcy jest nierozerwalnie związany z kulturą. Nauka języka przez totalne zanurzenie to najlepsza i najszybsza metoda opanowania go. Autentyczne otoczenie językowe wymusza aktywną komunikację. Będąc za granicą nie sposób zabarykadować się w bibliotece, zamknąć w pokoju czy odgrodzić książką. Atrakcyjność pobytu za granicą, przyjemna atmosfera, nowe otoczenie, serdeczni ludzie, ciekawe znajomości sprawiają, że nikt do nauki i mówienia nie czuje się zmuszany. Dotyczy to zarówno pobytu w szkole, jak i poza nią. Rozmowa trwa przecież cały czas: na zajęciach, na wycieczkach, w czasie zajęć sportowych.

Oczywiście to, w jakim stopniu skorzysta z tej oferty i ile wyniesie na przyszłość zależy w dużej mierze od nastawienia każdego z uczestników. Wyjazd na kurs językowy wymaga aktywnego uczestnictwa w proponowanych zajęciach oraz pewnej otwartości na nowe znajomości i doświadczenia. Bez tego nawet najbardziej zaawansowane metody aktywnej komunikacji są skazane na niepowodzenie. Kurs językowy za granicą oferuje jedyne w swoim rodzaju atrakcje i niepowtarzalne możliwości polepszenia znajomości języka obcego. Warto z nich skorzystać, by przekonać się, jak efektywna, szybka i przyjemna może być nauka języka obcego.

To wszystko może być zrealizowane i nastawienie będzie pozytywne, gdy wybrany kurs spełni oczekiwania. Dlatego tak ważny jest wybór rodzaju kursu pod indywidualne potrzeby. Dlatego polecamy sprawdzoną i wiarygodną firmę ATAS, która pomoże wybrać optymalny kurs.

2 Comments

  1. Takie wyjazdy na prawdę dają dużo więcej niż zwykła nauka w szkole. Możemy wtedy dowiedzieć jak to jest w praktyce – posłuchać i porozmawiać w języku angielskim. Przełamuję to również lęk przed rozmawianiem w obcym języku 😉 Polecam wszystkim takie wyjazdy 🙂

  2. Brzmi to wszystko super, pięknie i ładnie Perspektywa jest na pewno słuszna, niestety nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd na kurs językowy za granicę… Dla mnie ciekawą alternatywną w nauce języka stał się kurs angielskiego, który zafundował mój pracodawca. W grupie kilku osób uczestniczymy w zajęciach językowych – dzięki temu mam okazję poprawić swój angielski

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.