Zajęcia pozalekcyjne

Obecnie bardzo duży nacisk rodzice kładą na wykształcenie dzieci jak i na ich zajęcia poza lekcjami. Dzieci wysyłane są na balet, tańce, najróżniejsze sporty, ale również i na lekcje związane z instrumentami. Lekcje gry na gitarze są w tym zakresie dość dobrze znane i często wybierane przez rodziców dla dzieci. Przede wszystkim jest to zajęcie, które doskonale wyrabia słuch dziecka i pomaga w rozwoju. Dodatkowo podczas nauki dziecko wyrabia w sobie dużo cierpliwości oraz przykłada większą uwagę do tego, aby się skupić.

Obecnie wybierając lekcje gry na gitarze można odwiedzić wiele szkół oferujących takie zajęcia. Jednocześnie można poszukać kogoś do nauki indywidualnej, co daje większe zaangażowanie zarówno nauczyciela jak i ucznia. Podejmując decyzję o takiej formie zajęć pozalekcyjnych nie trzeba od razu dziecku kupować nowej gitary. Można ją wypożyczyć. Jest to ważne, ponieważ nie każdy o tym wie, a gitary są instrumentem drogim. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko akurat takiej formy odkrywania swojego artystycznego, muzykalnego wnętrza nie zaakceptuje, a gitara stanie się ozdobą na ścianie.

Warto jest też wcześniej przeprowadzić rozmowę z dzieckiem, nie powinno się samemu decydować, co ono ma robić. Jednocześnie z takiej rozmowy można się dowiedzieć, jakim rodzajem gitary jest ono zainteresowane. Trochę inaczej gra się na gitarze klasycznej niż na gitarze elektrycznej. Jednocześnie są to różne modele, które różnią się od siebie cenami. W szkołach muzycznych można poznać wiele rodzajów gitar jak i też je przetestować. Przy wyborze indywidualnego nauczyciela gry na gitarze powinno się już mieć sprecyzowane wymagania. Nie wszyscy potrafią grać i uczyć na każdym typie. Nie jest to efekt ich braku wiedzy, a jedynie konkretnego ukierunkowania, co jest bardzo ważne, bo ludzie od wszystkiego są do niczego.

Jak widać wybierając lekcje gry na gitarze trzeba w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jaki ma się wybór, jakie istnieją rodzaje gitary. Warto jest poznać jej historię i dokładną budowę. Znając to łatwiej jest grać jak i też jednocześnie już wtedy uczeń się z nią zaprzyjaźnia. Jeżeli polubi instrument sam z siebie to będzie chciał się uczyć na nim grać. Lekcje nie będą karą, a jedynie przyjemnością a treningi będą satysfakcją a nie zmuszeniem się do czegoś, czego nie chce się robić. Każdy człowiek jak poznaje jakiś przedmiot to się do niego przywiązuje, tak też jest z gitarą – jeżeli jej się nie polubi to nie rodzi się pasja, a dobrze jest odciągnąć dzieci od komputera i pokazać im, że inaczej też można miło spędzać wolny czas. Więcej informacji na temat nauki gry na na gitarze basowej, czy elektrycznej znajdziesz na stronie: Światgitary.