Zawody z robotyki dla dzieci

Robotyka dla dzieci jest dziedziną, która otwiera niesamowite horyzonty przed każdą młodą osobą. Zajęcia techniczne nie tylko rozwijają dziecko intelektualnie, ale także pozytywnie wpływają na kreatywność i wyobraźnię.

FIRST dla najmłodszych naukowców

Żeby dziecko miało motywację do zajęć naukowych, w 1989 roku został założony program FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology). Celem tego programu jest motywowanie dzieci do kształcenia się w kierunku technicznym. Do tego celu w ramach programu FIRST organizowane są zawody z robotyki dla dzieci z różnych grup wiekowych.

Najmłodsze dzieci (w wieku do 9 lat) mogą brać udział w przygotowaniu do zawodów, które zostało określone w programie jako Jr. FLL, czyli Junior FIRST Lego League. Jr. FLL to seria zajęć, która pomaga dzieciom zapoznać się z językiem programowania Drag&Drop oraz kontrolerem Mindstorms NXT Brick, który używany jest w połączeniu z komponentami Lego.

Celem takich zajęć jest przede wszystkim zachęcenie młodych uczestników do pogłębienia wiedzy z zakresu technicznego. Dlatego właśnie lekcje z robotyki dla dzieci są nie tylko wesołe i fascynujące, ale także bardzo użyteczne. A więc, zadania, które wykonują dzieci, są skierowane do tworzenia obiektów, które mogą przynieść korzyść ludziom. Na przykład, w toku jednego z kursów Jr. FLL, dzieci tworzyły takie roboty, które mogą się przydać w życiu codziennym osobom starszym.

Kolejne etapy FIRST

W momencie, gdy dziecko kończy 9 lat, może ono uczestniczyć w prawdziwych zawodach z robotyki. Dla osób w wieku od 9 do 16 lat organizowane są eliminacje FLL (FIRST Lego League). Drużyny młodych naukowców tworzą roboty zgodnie z wytycznymi konkursu. Roboty te następnie są oceniane przez komisję pod kontem płynności wykonywania określonych zadań.

Kolejne etapy zawodów to FTC (FIRST Tech Challenge) oraz FRC (FIRST RoboticsCompetition), gdzie udział mogą brać osoby w wieku od 14 do 18 lat. Podczas eliminacji stosowane są bardzo zaawansowane elementy, a komisja ocenia jakość wykonanych robotów w sposób niezwykle skrupulatny. W wielu krajach odbywają się etapy regionalne, natomiast finaliści tych konkursów zapraszani są do udziału w mistrzostwach świata, które odbywają się co roku w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczenie w takich konkursach z robotyki dla dzieci to prawdziwe osiągnięcie naukowe dla każdego młodego naukowca.

Więcej informacji na temat robotyki dla dzieci znajdziesz na stronie: http://neorobotyka.pl/dlaczego-robotyka/.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.